Sklypo planavimas ir apželdinimas
 

Patarimai, darbai, kainos

Žinau, jog pabaigus namo statybas ar remontą, pinigų sklypo sutvarkymui ir apželdinimui lieka nedaug, todėl siūlau:

Planuoti:  Prieš pradedant darbus reiktų turėti sklypo projektą, kuriame numatyti visi svarbiausieji sklypo elementai ir erdvės. Laikantis darbų eiliškumo, pavyks išvengti jau atliktų darbų perdarymo ir bereikalingų išlaidų.

Dirbti etapais: Atliekant darbus iš anksto numatytais etapais, galima paskirstyti išlaidas racionaliai per tam tikrą (kelių mėnesių ar metų) laikotarpį. Pvz. Užbaigti pilnai dalį sklypo, kuria būtų galima pilnai naudotis, o kitose dalyse atlikti tik būtinuosius darbus, kitų etapų imtis vėliau. Skirstyti darbus pagal palankų metų laiką (sodinimui, betonavimui, inžineriniams darbams ir t.t.)

Taupyti: Pirkti augalus tuo metu, kai jie pigiausi. Pirkti didesnį kiekį iš karto, rinktis toliau nuo didmiesčių esančius augalų centrus. Kai kada rinktis gamtoje augančius augalus už kuriuos nereikia mokėti. Atlikti bent nekvalifikuotus darbus savomis jėgomis, organizuoti talkas su draugais ar giminėm. Mokytis prižiūrėti augalus patiems.

Pagrindinis apželdinimo principas turėtų būti - gražu, patogu gyventi ir kuo mažiau priežiūros.


Kaip viskas vyksta:

Atvyksiu į Jūsų sklypą, įvertinsiu aplinką ir, atsižvelgdama į Jūsų norus, pasiūlysiu apželdinimo sprendimus. Galiu kartu su Jumis vykti į augalų centrus padėti išsirinkti augalus arba patiekti juos savarankiškai. Dalyvauti formuojant gerbūvį ir sodinant augalus.

Darbus pradėti teisingiausia nuo sklypo projekto sukūrimo, kuriame bus numatytas kelių, takų, želdinių, apšvietimo išdėstymas, pavėsinės, lauko židiniai, laistymo taškai, probleminių vietų sprendimai ir kt.. Galiu atlikti ir 3D kompiuterinę vizualizaciją

Dažniausiai konsultuoju tuos, kurie pageidauja atlikti darbus patys, tačiau stokoja žinių kaip tai padaryti. Taip pat galiu atlikti apželdinimą ir gerbūvio formavimą nuo pradžios iki galo.

Atlieku žkasmetinę sezoninę priežiūrą, atnaujinimą.


Paslaugų kainos:

Sklypo apžiūra, konsultacija, patarimai, augalų parinkimas, priežiūra ir t.t.

3 val. - 70 Eur; 6 val. - 100 Eur

Sklypo apželdinimo projekto sukūrimas - nuo 150 Eur (priklauso nuo įv. aplinkybių: Sklypo ploto, reljefo, funkcionalumo ir t.t.)