PATARIMAI IR KONSULTACIJOS

TEIKIAME APLINKOS (SKLYPO) TVARKYMO PALSAUGAS:


KAIP NESUKLYSTI APŽELDINANT SKLYPĄ:

  •  Dažnai žmonės tiesiog skaito per daug žurnalų ir susižavi užjūrio grožybėmis... O tai gali kainuoti daug pinigų ir nervų! Terasa Viduržemio jūros pakrantėje ar norvegiška trobelė tarp uolų atrodo labai įspūdingai, tačiau mes gyvename Lietuvoje, todėl visada reikia atsižvelgti į mums įprastas augalų augimo sąlygas (dirvožemis, šviesa, drėgmė, temperatūra). Jūsų sklype gražiausiai vešės vietiniai augalai, o pasodinus juos tinkamai, bus lengvai ir pigiai prižiūrimi.
  • Daugelis dėl nežinojimo, o kartais netgi patarti nesąžiningų verslininkų, susodina dekoratyvinius augalus per tankiai. Nepamirškime, kad apželdintojams naudinga parduoti jums kuo daugiau! Iš pradžių, tik pasodinus viskas atrodo labai gražiai, bet po kelių metų tenka daugelio brangiai kainavusių augalų atsisakyti, nes krūmai, medžiai, gėlės užgožia vieni kitus. Būtinai pasidomėkite - kokio aukščio augs kiekvienas krūmas ar medis, koks bus jo plotis. Sodindami pasistenkite įsivaizduoti, kaip jūsų sklypas atrodys bent po 3-5 metų.
  • Pasėti veją - tai dar ne viskas. Ilgainiui plyname kieme norėsis augalų: medelių, krūmų..., o štai tada labai svarbu nekaišioti jų į veją "kur papuola". Geriausia sodinti grupėmis, plotą tarp jų mulčiuoti - taip ir augalai atrodys gražiau, ir veją pjauti bus paprasčiau.
  • Dažnai žmonės persistengia ir prisiperka vien įspūdingų akcentinių augalų, visiškai pamiršdami apie foninius. Taip apželdintas sklypas atrodo chaotiškai, erzina ir... daug kainuoja. Margumynas atrodo lyg augalų prekyvietėje. Reikėtų parinkti tarpusavyje derančius foninius augalus, kuriuos papuoš vienas kitas brangus akcentas - augalas ar daiktas.
  • Sodinkite augalus vienos rūšies grupėmis. Gausybė pripirktų po vieną įmantrybių atrodys lyg kolekcija floristikos muziejuje. Sklypo grožis - tai tos pačios rūšies augalų grupelės, kurios vis atsikartoja keliose jūsų sklypo vietose.
  • Labai svarbu suderinti vertikalių augalų (medžių, krūmų) aukštį su namo dydžiu. Prie didelių pastatų labai nedera vien miniatiūriniai medeliai, kokie dekoratyvūs jie bebūtų. Medis šalia pastato turėtų būti iki pusantro jo aukščio, tada atrodys harmoningai, o jau šalia tokio medžio galima komponuoti ir mažesnius augalus.


Kreipkitės - patarsim. Bus nebrangu, gražu ir patogu.

Tel. +37068563521

el.paštas: kaippigiau@gmail.com


MŪSŲ FACEBOOK PUSLAPIS

Parašykite
Paskambinkite